Poďakovania posádkam

Ďakujeme za všetky vrúcne slová smerované našim kolegom.
Vážime si ich. ❤️

Ďakujem Vám za rýchlosť, promptnosť, profesionalitu. Aj vďaka Vám sa neskôr bude môcť vrátiť do bežného života.

Ďakujem Vám a prajem Vám všetko len to dobré, čo Vám život môže dať.

S pozdravom Sylvia

PS: Sestra sa volá Katarína H.

za vysoko profesionálny a súčasne trpezlivý prístup k pacientke Zuzane.

Veľké ďakujem!

J. Haľko

a brali ma do nemocnice Bory, za skvelý pro-ľudský prístup, odbornosť a profesionalitu. Bodaj by takých ľudí bolo viac, rada by som Vierku posunula na nejaké školiace centrum, kde by školila zdravotníkov a najmä lekárov v tom, ako pristupovať k pacientom, a ako s nimi komunikovať. Prosím odovzdajte jej moje srdečné pozdravy.

Lucia, BA

Ich rýchly príchod mi umožnil dostať sa urýchlene na urgent v Topoľčanoch, kde som dostala adekvátnu pomoc a môj stav sa stabilizoval a následne som bola hospitalizovaná.

Vďaka Vám všetkým, že ste, vďaka Vám sme tu aj my. ĎAKUJEM.

Krásny deň, Dana

Požiadala ma už prvýkrát nech napíšem poďakovanie, takže sľub si plním teraz. Bol som teraz osobne pri tom zásahu a môžem potvrdiť, tá odbornosť a tá ľudskosť boli úžasné, a aj tá rýchlosť príchodu.

Mám Vám odkázať, tí dvaja pracovníci “sú pre ňu anjeli”.

S pozdravom a veľkým poďakovaním.

Vladimír, mBanská Bystrica

Za krátku chvíľku prišla posadká dvoch neskutočných ľudí: LAUNER DANIEL, KURIC BRANISLAV.

Vzhľadom na to, že už cca. 40 rokov pracujem s ľuďmi (tak viem porovnať), s takou odbornosťou, ochotou, láskavosťou, trpezlivosťou, ľudskosťou, empatiou, pokorou, kľudom…som sa už dávno nestretla.

Chcela by som Vašich “chlapcov„ veľmi pochváliť a aspoň takto sa im POĎAKOVAŤ!!! 

Prosím Vás odovzdajte im odo mňa veľké ĎAKUJEM.

Vám držím palce, aby ste mali vždy takú šťastnú “ruku” pri výbere ďalších adeptov na toto tak ťažké a náročné povolanie.

Môžete byť hrdí na takých zamestnancov ako sú Launer Daniel a Kuric Branislav.

S pozdravom a veľkým ďakujem

Katarina H.

V nedeľu 28.10.2023 som volala cca 9:50hod. 155 nakoľko samo žijúca pani v našej obci mala zdr. komplikácie. Telefón mi zodvihla úžasná pani a aj vďaka jej prístupu som ľahšie zvládla celú situáciu!

Chcem však vyzdvihnúť prácu posádky RZP, ktorá k nám prišla na pomoc. Prístup záchranárov bol… ja neviem ako to vložiť do riadkov… jednoducho ÚŽASNÝ!!!

Aj vďaka takémuto prístupu sa všetkým nám zvládajú lepšie tieto situácie. Určite i chorému človeku, ktorý potrebuje pomoc záchranárov veľmi pomôže ľudský prístup či milé slovo, ktoré dotyčný výjazd mal. V tejto neľahkej dobe to neberiem ako samozrejmosť, aj preto som sa rozhodla POĎAKOVAŤ aspoň takouto formou, nakoľko v tej konkrétnej chvíli som to opomenula. Neviem či mám správne mená pánov ktorý boli v ten deň – p. Truben a p. Medveď, ale sú to správny ľudia na správnom mieste a pevne verím, že moje poďakovanie neminie cieľ.

Ďakujem za Váš čas.

Ďakujem i za preposlanie môjho mailu správnemu človeku, ak to nie ste Vy ????

Prajem pekné dni.

S pozdravom

Andrea Ďurianová, OcÚ Hliník nad Hronom

Prišli ku mne po nahlásení na Olichov na benzínku a odviezli ma do Nitry, kde sa o mňa starali, až kým si ma neprevzal urgent.

Chcem im poďakovať za profesionálne odvedenú prácu a hlavne ľudský a milý prístup ku mne a môjmu manželovi. Dúfam, že takých skvelých záchranárov ako boli oni bude viac.

Ešte raz ďakujem.

Anna

(bohužiaľ ich mená nepoznám), ktorí boli vyslaní dňa 6.11.2023 na Ulicu Hanulova 11 v Dúbravke v Bratislave približne o 17.40 (dúfam, že si to dobre pamätám) k nášmu deduškovi, ktorý mal veľké bolesti.

Chcem veľmi oceniť ich trpezlivý a úctivý prístup a poďakovať sa za ich láskavosť a trpezlivosť. Prosím, keby ste ich mohli pochváliť a dať im vedieť, že sú ľudia, ktorí si prácu záchranárov veľmi vážia. 

Ďakujem veľmi pekne ešte raz za všetko, čo pre nás robíte.

Väčšinou zvyknem na konci mailu priať pekný večer alebo príjemný deň, ale v prípade záchranárov to asi nie je veľmi vhodné. 🙂 Tak Vám želám aspoň, nech sú ľudia, ktorým pomáhate  a ich blízki k Vám úctiví a nech nie sú nepríjemní. 

Všetko dobré prajem.

Daniela

Deťom ukázal, čo všetko záchranári potrebujú pri svojej práci. Pracoval s nimi hravou formou, zaujal a zapájal ich do aktivít. Jeho odborné vedomosti a skúsenosti dokázal odovzdať deťom na vysokej úrovni.

Táto prednáška a ukážka poskytovania prvej pomoci formou zážitkového učenia priniesla deťom nové vedomosti a zručnosti, preto mu patrí veľká vďaka.

Poďakovanie patrí aj všetkým ostatným záchranárom. Ďakujeme Vám za pomoc, ktorú nám poskytujete, že nám pomáhate vo chvíľach života, keď aj sekundy trvajú hodiny. Ďakujeme Vám za Vašu obetavú prácu a nasadenie.

S pozdravom

triedna učiteľka Bc. Mariana Beňušová, MŠ Veľký Lapáš

Som lekárka, a o to viac viem oceniť vysoko profesionálny a ľudsky prístup. Rovnako patri vďaka aj službukonajúcemu dispečerovi, ktorý preberal hovor, takisto bol veľmi milý s profesionálnym prístupom.  Naozaj úžasné a výborné, ešte raz veľká vďaka.

S pozdravom,  Jana

Neviem, žiaľ, ich mená, viem len, že sa jednalo o muža a ženu, žiaľ, nestihla som sa im poďakovať osobne, minuli sme sa v nemocnici.

Veľmi im zo srdca ďakujem za neskutočne ľudský prístup, za veľmi citlivé a jemné zaobchádzanie s mojou maminkou, za upokojujúce lieky, láskavé slová, za trpezlivosť s ktorou čakali s ňou na urgente vyše hodinu, pokým ju vzali dovnútra. Nesmierne si to vážim a zo srdca im prajem, aby im táto láskavosť, služba a obeta bola v živote mnohonásobne oplatená na zdraví, šťastí a požehnaní.

Ďakujem všetkým zdravotníkom, že sa o nás staráte, že nastavujete svoje životy aby ste pomohli tým našim. Ste skutoční anjeli, zoslaní k nám na zem.

S úctou a vďakou

K.

V dnešnej dobe sa málo stretávame s takým slušným a úctivým chovaním, trpezlivosťou, za ktorú veľmi pekne ďakuje v prvom rade moja matka. 

Veľmi by nás potešilo odovzdať toto veľké POĎAKOVANIE p. Bc. Martinovi Prokeinovi.

S úctou

ĎAKUJEM

dcéra Dana, Zvolen

Lekárov pokoj sa preniesol aj na mňa, mal som bolesti na hrudi, kŕče, triašku, podľa prízvuku asi Ukrajinec. Aj ostatní členovia posádky pohotovo spolupracovali vodič Marek, asi Janák, aj zdr. sestra, podľa oslovenia Sonička.

Chcel by som im poďakovať, patrí im ĎAKUJEM. Po rozhovore s manželkou, ktorá mala v minulosti nie dobré skúsenosti s RZP som sa rozhodol takouto formou poďakovať. Prajem Vám veľa takýchto dobrých zdatných zamestnancov.

Jozef, Ružomberok

V stredu bola ku mne privolaná RZP a pred týmito záchranármi naozaj klobúk dole. S tak profesionálnym a empatickým prístupom som sa už dlho nestretla a po pravde v zdravotníctve by som ho čakala asi najmenej. O to väčšie a milšie prekvapenie to pre mňa bolo.

V kontraste s prístupom, ktorý som zažila následne po prevoze do nemocnice, si uvedomujem, že prístup týchto záchranárov bol naozaj výnimočný. Aj keď viem, že to asi nie je možné, ale prajem každému pacientovi, ktorému je privolaná RZP, príchod týchto dvoch pánov záchranárov. Patrí im moja obrovská vďaka, úcta a rešpekt.

S úctou a obrovskou vďakou

Silvia

Neviem ich mená, ale touto cestou sa chcem obidvom poďakovať…nech sa im naďalej darí v ich náročnej práci…ešte raz veľmi pekne ďakujem… (ja mám zlomený stavec)… prajem všetkým dobrým anjelom šťastné dni a pokojné vianočné sviatky (čo najmenej náročných výjazdov…

????

Viezli ho sanitkou z Hornej Rovne (pri Banskej Štiavnici) do nemocnice Žiar nad Hronom.

Náš syn, ktorý má panický strach zo zdravotníckeho personálu pri nich dvoch po celý čas neplakal, neprotestoval, spolupracoval a nemal absolútne z ničoho strach, čo bol úžasný základ pre jeho ďalšie vyšetrenia v Žiarskej nemocnici.

Je úžasné, že stále sú v našom zdravotníctve takýto “anjeli”, ktorých obdivujem za ich prácu a trpezlivosť. Títo dvaja bez pochyby berú svoju prácu ako poslanie!

Nakoľko ja som sa im nestihla v tom strese ani poďakovať, neviem, akým spôsobom by som im mohla moju správu odovzdať.

VEĽKÉ ĎAKUJEME!!!

S pozdravom manželia T.

Posádka – Ing. Pentka Ladislav a p. Csánó Viliam /dúfam, že som ich mená napísala správne/.

Musím skonštatovať, že tak milých, profesionálnych a ľudských osobností človek stretne už len výnimočne. Úmyselne píšem “osobnosti”, pretože z môjho pohľadu sú práve toto ľudia, ktorí si zaslúžia takéto pomenovanie.

Som ZŤP osoba, a aj napriek mojim viacerým diagnózam mi boli nesmierne ochotní pomôcť a poradiť aj nad rámec úkonu, pre ktorý boli privolaní. Verte, že takýto prístup vašich zamestnancov okamžite evokuje u pacienta pocit neskutočného bezpečia, čo je prvým a veľmi dôležitým krokom k jeho uzdraveniu.

Nadobudla som dojem, že sa im a samozrejme aj celej Záchrannej zdravotnej službe musím poďakovať ešte aj takouto formou, pretože sa domnievam, že v dnešnej dobe sa každý dokáže už len sťažovať, ale slovo “ďakujem” počuť už veľmi zriedka.

Prajem vám /všetkým/, aby ste za vašu prácu, ktorá je skutočne nesmierne náročná počuli a aj videli už len vďačnosť.

Prosím odovzdajte p. Pentkovi a p. Csánó moje obrovské poďakovanie.

A Vám pán riaditeľ prajem, aby ste mali všetkých zamestnancov takých úžasných!!!

S pozdravom
Ingrid

Vzhľadom na nadmernú hmotnosť môjho manžela to bol heroicky výkon, ktorý zvládli užasne,  a aj napriek všetkému boli milí a ústretoví. Nestihla som sa spýtať na ich mena, tak dúfam, že sa k nim a ich nadriadeným moje poďakovanie dostane. Keby vás bolo viac takých.

ĎAKUJEM B.

Našťastie nie je a určite aj vďaka pomoci, ktorú nám poskytli Vaši  záchranári a tiež p. operátorka na linke 155. Ani neviem ako by som to opísala, fungovalo to tak dokonale a profesionálne, že som ani nechcela uveriť, že tu niečo funguje tak, ako má.

Chcem sa veľmi poďakovať za našu rodinu vašim trom záchranárom, ktorí prišli, boli fakt profesionálny, nebol to pre nich jednoduchý prípad a tiež p. operátorke, ako ma ukľudnila a navigovala pri záchrane môjho manžela.

Boli ozaj skvelí, veľká vďaka a prosím, povedzte im to, že si to veľmi vážime. Ešte raz veľmi ďakujeme a prajeme Vám veľa úspechov a všetko najlepšie.

S úctou Erika, Bratislava

 

 

Posádka – pán Pentka Ladislav a pán Csánó Viliam /dúfam, že som ich mená napísala správne/.

Musím skonštatovať, že tak milých, profesionálnych a ľudských osobností človek stretne už len výnimočne. Úmyselne píšem “osobnosti”, pretože z môjho pohľadu sú práve toto ľudia, ktorí si zaslúžia takéto pomenovanie. Som ZŤP osoba, a aj napriek mojim viacerým diagnózam mi boli nesmierne ochotní pomôcť aporadiť aj nad rámec úkonu, pre ktorý boli privolaní.

Verte, že takýto prístup vašich zamestnancov okamžite evokuje u pacienta pocit neskutočného bezpečia, čo je prvým a veľmi dôležitým krokom k jeho uzdraveniu. Nadobudla som dojem, že sa im a samozrejme aj celej Záchrannej zdravotnej službe musím poďakovať ešte aj takouto formou, pretože sa domnievam, že v dnešnej dobe sa každý dokáže už len sťažovať, ale slovo “ďakujem” počuť už veľmi zriedka.

Prajem vám /všetkým/, aby ste za vašu prácu, ktorá je skutočne nesmierne náročná počuli a aj videli už len vďačnosť.

Prosím odovzdajte p. Pentkovi a p. Csánó moje obrovské poďakovanie. A Vám pán riaditeľ prajem, aby ste mali všetkých zamestnancov takých úžasných!!!

Ingrid

Napísať poďakovanie posádke