Aktuality

Naša účasť na Rallye Rejvíz 2024

V dňoch 23. až 25. mája 2024 sa uskutočnil 27. ročník Rallye Rejvíz, najväčšej medzinárodnej súťaže záchranných zdravotných služieb. Súťaž, ktorá sa konala v susednom Česku, počas dvoch dní zhromaždila 9 medických a 68 profesionálnych posádok RZP/RLP z 12 krajín sveta.

Naša bratislavská posádka RLP Dúbravka, v zložení MUDr. Zuzana Kolníková, Adam Šaradín a Ján Belačič, dosiahla v kategórii RLP-ST vynikajúce 6. miesto. Posádka Women Rescue Team, zložená z kolegýň z regiónu Banskej Bystrice a Žiaru nad Hronom – konkrétne MUDr. Monika Výbošťoková, Ema Gavajdová, Mária Ištenešová a Viktória Jarábeková,  obsadila v kategórii RLP-FS krásne 7. miesto.

Okrem súťaže sme sa aktívne podieľali aj na organizácii podujatia. Boli sme autorom súťažnej úlohy s názvom “Boogie”, pričom sme sa zhostili aj úloh rozhodcov a figurantov. Úloha simulovala situáciu, kedy bola skupinka turistov zasiahnutá bleskom a utrpela viacero zranení.

Tento rok priniesol novinku v podobe zasielania výziev na zásah cez elektronický systém na kontaktný telefón súťažiacich. Posádky tak dostávali informácie o zásahu bezprostredne pred jeho začiatkom, a po celé trvanie súťaže netušili, koľko úloh a v aký čas ich čaká. Súťažiaci plnili celkovo 10 úloh v dennej etape a 1 udalosť s hromadným postihnutím osôb v nočnej etape.

Spolu s posádkami záchranných zdravotných služieb súťažili aj operátori operačných stredísk záchranných služieb, a prebiehala aj súťaž prvosledových hliadok Polície ČR.

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme, organizátorom ďakujeme za príležitosť a rovnako ďakujeme aj všetkým zúčastneným kolegom za vynikajúcu reprezentáciu našej záchranky.

Všetky informácie o Rallye Rejviz 2024, výsledky, úlohy, foto a video TU.

Publikované: 29. mája 2024
Zdieľajte článok: